سفارش تبلیغ
صبا

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:
«هنگامی که نشانه‌های ظهور تحقق یافت، مهدی علیه السلام از تهامه خارج می شود. او گنج‌هایی دارد نه از طلا و نقره، بلکه از اسب‌های زیبا و مردانی به تعداد جنگجویان اهل بدر، 313 نفر، که خداوند آنان را از شهر های دور دست گرد می آورد.
آنان در راه اطاعت و پیروی از مهدی علیه السلام نهایت تلاش و کوششان را به کار می گیرند. او نوشته ای مهر شده دارد که در آن همه یارانش به نام و به مشخصات ظاهری‌شان معرفی شده است.»
امام صادق علیه السلام نیز فرمود:
« یاران حضرت مهدی علیه السلام نسبت به او در نهایت اطاعت و فرمانبرداری هستند.»

منابع:
بحارالانوار، ج 51 ،ص 48 ،حدیث 4
بحارالانوار، ج 308، حدیث 86

  

نیروی یاران

در احادیث پیشوایان معصوم علیهم السلام نیرو و قدرت یاران حضرت مهدی علیه السلام این گونه بیان شده است:
هنگامی که حضرت مهدی علیه السلام پرچمش را به اهتزاز در می آورد، خداوند هر گونه بیماری، آفت، ضعف، سستی و ناتوانی را از شیعیان برطرف می کند، قلب هایشان را مانند پاره های آهن می گرداند و به هر یک از آنان به اندازه نیروی 40 نفر می بخشد، خداوند ترس را از قلب هایشان خارج می کند و در قلب های دشمنان اهل بیت جای می دهد.
در زمان ظهور، یاران حضرت مهدی علیه السلام آن چنان قوی و نیرومند می گردد که اگر نیروی خود را برکوهی وارد کنند آن را از جای بر می کنند؛ آنان از شیر پر جرأت تر و از نیزه برنده تر خواهند بود، یاران حضرت مهدی علیه السلام با نیزه دشمنان خدا را مجروح می کنند و با شمشیر به آن ها ضربه می زنند و با قدم هایشان آنان را پایکوب و پایمال می کنند.
منابع: بحارالانوار، ج 51، ص 35، حدیث 4

 

=============

یارانی از طالقان

ابن اعثم در کتاب الفتوح از حضرت علی« ع» روایت می کند که فرمود: « آفرین بر طالقان ! همانا خداوند گنج هایی در طالقان دارد که از طلا و نقره نیستند، بلکه آن ها مردان مؤمنی هستند که خداوند را آن گونه که شایسته است شناختند و آنان یاران مهدی علیه السلام در آخر الزمان هستند.»
امام سجاد علیه السلام می فرماید:
پنجاه نفر از یاران مهدی علیه السلام از اهل کوفه هستند و بقیه آنها کسانی هستند که یکدیگر را نمی شناسند و بدون قرار قبلی دور هم جمع می شوند.
روایت شده که از همه شهرها گروهی همراه حضرت مهدی علیه السلام خارج می شوند به جز اهل بصره از آن شهر احدی همراه حضرت مهدی علیه السلام خارج نمی شود.

منابع:
بحارالانوار، ج 51 ،ص 87 --------- الفتوح
بحارالانوار، ج 52، ص 306، حدیث 79
بحارالانوار، ج 52، ص 307، حدیث 81

===============================

 

مومنین واقعی

حذیفه از رسول خدا« ص» در حدیثی روایت می کند که آن حضرت پس از بیان ندای آسمانی فرمود: « . . . پس نجیبان از مصر و دلاوران از شام گروه هایی عراقی خارج می شود. آنان راهبان شب و شیران روز هستند و قلب هایشان گویا تکه ای آهن است. آن گاه میان رکن و مقام با حضرت مهدی علیه السلام بیعت می کنند.»

ابراهیم جریری از پدرش نقل کرده که یاران مهدی علیه السلام مؤمنان حقیقی هستند.

جابر جعفی از امام باقر علیه السلام روایت می کند که فرمود:
« میان رکن و مقام سی صد و چند نفر به تعداد اهل بدر با حضرت مهدی علیه السلام بیعت می کنند. در میان آنان نجیبان اهل مصر و دلاوران اهل شام و اخیار و نیکان اهل
عراق هستند. پس تا وقتی خدا بخواهد می ماند. »

منابع:
بحار الانوار 52 / 334 حدیث 64
بحارالانوار، 52/ 304 حدیث 73
الاختصاص، ص 217 حدیث ??

=========================

نه غرور و مستی ونه احساس ضعف
آنان نه به آفت غرور و مستى گرفتار مى شوند و نه از شمار اندک همراهان و پیشتازان در نخستین مراحل قیام و ظهور آنحضرت احساس وحشت و تنهایى مى کنند. زیرا انسانى که داراى ارتباط عمیق و خالصانه با آفریدگار تواناى هستى است با داشتن آن ارتباط و پیوند احساس وحشت نمى کند و نیز از پیوستن دیگران به راه و رسم نجات بخش و افتخارآفرین خویش و بسیارى همراهان، شادمان و مغرور نمى گردد.
حضرت امیرالمؤمنین على  علیه السلام  فرمود:
« یؤلّف اللّه بین قلوبهم، لا یستوحشون من أحد ولا یفرحون بأحد یدخل فیهم »
معجم احادیث الامام المهدی ، ج 3 ص 100، مستدرک الصحیحین ج 4 ص 554
<< خداوند بین دلهاى آنها الفت برقرار مى کند. ایشان از کسى و قدرتى وحشت ندارند و نه بخاطر پیوستن فرد یا قدرتى به گروهشان دچار شادمانى و غرور مى گردند >>.

 منبع: www.yavaran313.blogfa.com


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 89 فروردین 4 توسط کیوان
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
By Ashoora.ir & Blog Skin